Home

Ceren Kazancı: KimyacıyP1020359ım. İlaç biyoteknolojisi üzerine yüksek lisans derecem var. Mart ayında, Tiflisteki Ilia üniversitesi ekoloji bölümünde Marina Mosulishvili danışmanlığında etnobotanik üzerine doktora çalışmama başlamak istiyorum. Doktora çalışmamda Türkiyenin Kuzeydoğusunda ve Gürcistanın güneybatısındaki bölgelerde etnobotanik çalışması yürütmeyi planlıyorum. Laz olduğum ve bir çok akrabam bu coğrafyada yaşadığı için bu bölgede böyle bir çalışma yapacak olmak beni heyecanlandırıyor. Kültürümü daha derinden keşfetmek istiyorum ve kültürümün yaşadığı bu coğrafyanın korunması ve kültürümün devamlılığı için katkı sağlamak istiyorum. Bu proje hem doktora çalışmam için gerekli olan etnobotanik veritabanını oluşturmamda  bana yardımcı olacak hemde biyokültürel çeşitlilik koruma çalışmaları konusunda deneyimlerimi zenginleştirecek. Bu projenin koordinasyonunda görev alacağım. Genel olarak bitki arazi çalışmalarını ve yerel halkla görüşmeleri gerçekleştireceğim. Etnobotanik veritabanı oluşturmada ve çalıştayların düzelenmesinde yer alacağım.Bunun dışında elde edilen verilerle proje sonunda bilimsel makale yazacağım.

Reklamlar

2 thoughts on “Hakkımda

 1. merhaba ,
  öncelikle çalışmalrınızda başarılar dilerim.Güzel bir proje olacak ancak ciddi emek ve efor sarf etmeniz gerekiyor.Bir biyolog olarak size çalışmanızda faydalı olacağnı düşündüğüm bir kaç öneri sunmak istiyorum.
  Etnobotanik botanik ana bilim dalı içinde önemlan genelde botanik kültürü olarak değerlendilen botanik bilimi içinde çok fazla aygın yer almayn genelde farmasötik botaık konusu içinde incelenen bir yan dal.
  Kuşkusuz botanikle ilginen herkesin sistemetği iyi bilmesi gibi bir zorunluluk var..Eğer etnobotanikte başarılı ve bilimsel temellere dayalı bir bir çalışma yapmak istyorsanız mutlaka çalıştığınız her bitkinin sistemağini çıkarmalınız.Bu çalışmanızda size yol göstercek detaylı bir Doğu karadeniz florası kitabı maalesef ki yok..en azından öğrencilik yıllarımda yoktu.son zamanlarda hazırlanmış olabilr. Dolayısyla,mevcut flara ve tayın anahtarı kitaplarından faydanlnmaktan başka çareniz yok..

  Eğer bu konuda daha fazla akemimik bilgi almak isterseniz ülkemizde bu işin en iyisi ve benimde değerli hocam prf.dr özcan seçmen hocamımıza başvurabiliriniz:kendisi ülkemizde botanık alanından yetişmiş en iyi hocalarmızdan biridir.

  çalışmlarınızda başarılar dilerm..

  esen kalın..

  Beğen

  • tavsiyeleriniz için teşekkürler.
   şimdilik projeye yeterli destek bulamadığımız için arazi çalışmalarına başlangıç yapamadık.
   ancak dediğiniz gibi florayla ilgili sistematik bilgilere ulaşmak bu bölge için kolay olmayacaktır,
   uzun bir süreç içerisinde ilerledikçe bizde keşfedeceğiz.Bu konuda çok değerli öğretim üyelerinin olduğu gibi sizin öneriniz Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Prof.Dr.Özcan Seçmen inde yardımlarını almaktan mutluluk duyarız.
   iyi dilekleriniz için çok teşekkürler..

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s